Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 456 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2do0od.com
  • Server 3obeywish.com
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip

Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip

Gjithçka është e lidhurOct. 26, 2012China172 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Gjashtë histori të ndryshme, të vendosura në gjashtë epoka dhe gjashtë vende të ndryshme, fshehin një fije delikate të përbashkët që i lidh ato me njëra-tjetrën për të treguar sesi veprimet e një individi të vetëm ndikojnë në të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen e tjetrit.

Historia e parë, e vendosur në Paqësorin Jugor në 1849, ndjek udhëtimin e Adam Ewing, një noter në San Francisko, i cili mbërriti në Ishujt Chatham, në lindje të Zelandës së Re, ku zbulon tmerret e tregtisë së skllevërve.

Historia e dytë, e vendosur në Edinburg në vitin 1936, fotografon ekzistencën e Robert Frobisher, një muzikant i ri anglez pa para, i cili gjen një punë me një kompozitor.

Episodi i tretë, në sfondin e Kalifornisë në 1973, tregon gazetaren Luisa Rey, e angazhuar në hetimin e një rasti korrupsioni dhe vrasjeje brenda një centrali bërthamor.

Aventura e katërt, e vendosur në Britaninë e Madhe në vitin 2012, tregon arratisjen e guximshme të Timothy Cavendish, një botues i vogël, i cili, për t’i shpëtuar zemërimit të kreditorëve, strehohet në një shtëpi pleqsh nga e cila nuk mund të largohet më.

Historia e pestë, e zhvilluar në një qytet në Lindjen e Largët në një të ardhme të afërt distopike, fokusohet në historinë e Sonmi 451, një klon i destinuar për një dënim me vdekje për guximin për të sfiduar shoqërinë kapitaliste që shfrytëzon veprën e tij.

Së fundi, kapitulli i gjashtë dhe i fundit përqendrohet, gjatë një të ardhmeje post-apokaliptike, në vizitën e Meronym, një prej eksponentëve të fundit të mbijetuar të shoqërisë së përparuar teknologjikisht, te Zachry, anëtari i një fisi primitiv që jeton në Hawaii.

Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Cloud Atlas (2012) me Titra Shqip
Titulli origjinal Cloud Atlas
Vlerësimi IMDb 7.4 353,146 vota
Vlerësimi TMDb 6.9 5,868 vota

Regjizori

Tom Tykwer
Regjizori

Aktorët

Tom Hanks isDr. Henry Goose / Hotel Manager / Isaac Sachs / Dermot Hoggins / Cavendish Look-a-Like Actor / Zachry
Dr. Henry Goose / Hotel Manager / Isaac Sachs / Dermot Hoggins / Cavendish Look-a-Like Actor / Zachry
Halle Berry isNative Woman / Jocasta Ayrs / Luisa Rey / Indian Party Guest / Ovid / Meronym
Native Woman / Jocasta Ayrs / Luisa Rey / Indian Party Guest / Ovid / Meronym
Jim Broadbent isCaptain Molyneux / Vyvyan Ayrs / Timothy Cavendish / Korean Musician / Prescient 2
Captain Molyneux / Vyvyan Ayrs / Timothy Cavendish / Korean Musician / Prescient 2
Hugo Weaving isHaskell Moore / Tadeusz Kesselring / Bill Smoke / Nurse Noakes / Boardman Mephi / Old Georgie
Haskell Moore / Tadeusz Kesselring / Bill Smoke / Nurse Noakes / Boardman Mephi / Old Georgie
Jim Sturgess isAdam Ewing / Poor Hotel Guest / Megan's Dad / Highlander / Hae-Joo Chang / Adam / Zachry Brother-in-Law
Adam Ewing / Poor Hotel Guest / Megan's Dad / Highlander / Hae-Joo Chang / Adam / Zachry Brother-in-Law
Bae Doo-na isTilda / Megan's Mom / Mexican Woman / Sonmi-451 / Sonmi-351 / Sonmi Prostitute
Tilda / Megan's Mom / Mexican Woman / Sonmi-451 / Sonmi-351 / Sonmi Prostitute
Ben Whishaw isCabin Boy / Robert Frobisher / Store Clerk / Georgette / Tribesman
Cabin Boy / Robert Frobisher / Store Clerk / Georgette / Tribesman
James D'Arcy isYoung Rufus Sixsmith / Old Rufus Sixsmith / Nurse James / Archivist
Young Rufus Sixsmith / Old Rufus Sixsmith / Nurse James / Archivist
Zhou Xun isTalbot / Hotel Manager / Yoona-939 / Rose
Talbot / Hotel Manager / Yoona-939 / Rose
Keith David isKupaka / Joe Napier / An-kor Apis / Prescient
Kupaka / Joe Napier / An-kor Apis / Prescient
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Blood on Her Name (2020) me Titra Shqip
The Assassin (2015) me Titra Shqip
Lost in Space (1998) me Titra Shqip
Five Children and It (2004) me Dublim Shqip
Breathe (2024) me Titra Shqip
Paprika (1991) me Titra Shqip
Occupation: Rainfall (2021) me Titra Shqip
Wild Mountain Thyme 2020
Submission (2018) me Titra Shqip
Blessed by Fire 2005 me Titra Shqip
Wolf (2021) me Titra Shqip
Road to Perdition (2002) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x