Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 407 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2d0o0d.com
  • Server 3obeywish.com
Godzilla (2014) me Titra Shqip

Godzilla (2014) me Titra Shqip

Bota mbaron, Godzilla fillon.May. 14, 2014United States123 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Testet bërthamore të kryera nga amerikanët në Oqeanin Paqësor në 1954 zgjuan një krijesë gjigante amfibe, që besohet nga të gjithë të jetë fryt i legjendave të mitologjisë Lindore. Pasi i mbijetoi një përpjekjeje për shkatërrim nga marina amerikane përmes një shpërthimi atomik, krijesa strehohet në thellësitë e oqeanit derisa një kërcënim i ri ta zgjojë atë, duke sjellë shkatërrim dhe terror kudo.

 

Godzilla 2014 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Drejtuar nga Gareth Edwards bazuar në një skenar të Max Borenstein, Godzilla lindi nga një histori e David Callaham bazuar në karakterin e Godzilla, krijesa legjendare e humnerës e krijuar nga Toho Co në 1954 dhe protagonist i kultit Godzilla nga Ishiro Honda .

Xhiruar në kamera dhe paraqitur në 3D, 2D dhe IMAX, Godzilla mbështetet në punën e kinematografit të nominuar për Oskar Seamus McGarvey, stilistit të prodhimit Owen Paterson, stilistit Sharen Davis, mbikëqyrësit të efekteve speciale Jim Rygiel dhe kompozitorit Alexandre Desplat.

Konceptuar si filmi i 29-të me protagonist kaijun legjendar, Godzilla rilidhet me origjinalin duke shfrytëzuar plotësisht zanafillën bërthamore të përbindëshit dhe nëntekstin alegorik që mbart. Lindur në periudhën e menjëhershme të pasluftës kur frika e energjisë bërthamore mbërtheu japonezët (dhe jo vetëm), figura e Godzilla ka qenë për më shumë se gjashtëdhjetë vjet pikë referimi e çdo filmi artistik të monstrave, duke qëndruar si një simbol i më të keqit frika e sjellë në skenë në një mënyrë reale dhe të brendshme.

Shpejt duke u bërë një kult, Godzilla i Honda gjithashtu filloi një seri vazhdimesh në të cilat më i fuqishmi nga monstrat u shndërrua në një hero kombëtar i aftë të mposhtte të gjithë të keqen, të përfaqësuar nga ushtri, monstra të mëtejshëm ose alienë. Pa dashur të jap një portret të mirë apo të keq të krijesës, Godzilla i Edwards tregon se si kthehet në jetë për të rivendosur ekuilibrin natyror në Tokë, dëmtuar rëndë nga arroganca dhe eksperimentet shkencore të njerëzve dhe për të luftuar një armik të lashtë, Muto, që u kthye duke kërcënuar njerëzimin.

 

 

Godzilla (2014) me Titra Shqip
Godzilla (2014) me Titra Shqip
Godzilla (2014) me Titra Shqip
Godzilla (2014) me Titra Shqip
Godzilla (2014) me Titra Shqip
Godzilla (2014) me Titra Shqip
Godzilla (2014) me Titra Shqip
Godzilla (2014) me Titra Shqip
Godzilla (2014) me Titra Shqip
Godzilla (2014) me Titra Shqip
Titulli origjinal Godzilla
Vlerësimi IMDb 6.4 392,354 vota
Vlerësimi TMDb 6.2 6,970 vota

Regjizori

Aktorët

Elizabeth Olsen isElle Brody
Elle Brody
Ken Watanabe isDr. Ishiro Serizawa
Dr. Ishiro Serizawa
Sally Hawkins isDr. Vivienne Graham
Dr. Vivienne Graham
Al Sapienza isHuddleston
Huddleston
David Strathairn isAdmiral William Stenz
Admiral William Stenz
James Pizzinato isHALO Jumper
HALO Jumper
Juliette Binoche isSandra Brody
Sandra Brody
CJ Adams isYoung Ford
Young Ford
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Seven Pounds (2008) me Titra Shqip
Somebody I Used to Know (2023) me Titra Shqip
Pearl Harbor (2001) me Titra Shqip
Fasten Your Seatbelts (2014) me Titra Shqip
Miracle: Letters to the President (2021) me Titra Shqip
Righteous Kill (2008) me Titra Shqip
Mama Weed (2020) me Titra Shqip
Margin Call (2011) me Titra Shqip
End of Days (1999) me Titra Shqip
Land of Mine (2015) me Titra Shqip
The Divine Fury (2019) me Titra Shqip
Captain Miller (2024) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x