Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 3203 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2ds2com
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip

King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip

Nga asgjëja vjen një MbretMay. 10, 2017United Kingdom126 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Përshkrimi i Filmit

I ri dhe inteligjent, Arthur lëviz në periferi të Londrës me bandën e tij, pa dyshuar për fatin që e pret deri në momentin që do të kapë shpatën Excalibur. I testuar nga fuqia e jashtëzakonshme e armës, Arturi detyrohet menjëherë të bëjë zgjedhje të vështira. Duke u bashkuar me Rezistencën dhe një magjistare misterioze, ai duhet të mësojë të përdorë shpatën, të kapërcejë demonët e tij personal dhe të bashkohet me njerëzit për të mposhtur tiranin Vortigern, i cili vodhi kurorën dhe vrau prindërit e tij, dhe për të shpëtuar fronin.

 

Pak fjalë më shumë rreth filmit:

Drejtuar nga Guy Ritchie dhe shkruar nga i njëjti me Joby Harold dhe Lionel Wigram duke filluar nga një histori nga Harold dhe David Dobkin, King Arthur: Legend of the Sword tregon historinë e njohur të Arthur (Arthur) dhe udhëtimin e tij nga rrugët në fron falë edhe fuqisë që i është dhënë nga shpata Excalibur. Gjithçka fillon kur babai i Arturit të vogël vritet dhe xhaxhai i tij Vortigern merr në zotërim fronin: privuar nga vendlindja e tij dhe pa asnjë ide se cili është identiteti i tij i vërtetë, Arturi i vogël e di jetën e vështirë në rrugë deri në momentin që vjen në zotërim të Excalibur-it mitik të nxjerrë nga shkëmbi, ai do të shohë jetën e tij të përmbysur dhe do të detyrohet të kërkojë atë që i takon.

 

Me drejtimin e fotografisë nga John Mathieson, setet nga Gemma Jackson, kostumet nga Annie Symons dhe muzikën nga Daniel Pemberton, King Arthur: Fuqia e Shpatës riinterpreton figurën e Mbretit Arthur dhe e vesh historinë e tij me grintë dhe modernizëm nga duke e bërë protagonistin, që akoma nuk është mbret, një rrugaç dhe një hero krejtësisht ngurrues, i cili e gjen veten të detyruar të luftojë për të zbuluar fatin e tij të vërtetë kundër asaj monarkie të së cilës ai do të duhet të bëhet përfaqësues.

Regjisori thekson: “Unë mendoj se historitë më të mira për të treguar janë ato në lidhje me një njeri udhëtues që i kapërcen kufizimet e tij dhe evoluon për t’u bërë dikush më i mirë. Në versionin tonë të historisë së mitit Excalibur, jeta e Arturit fillon nga shumë poshtë: ne e shohim atë që në moshë të vogël duke lëvizur midis bordellove dhe rrugicave të dhunshme dhe duke mësuar të luftojë dhe shmang ligjin. Më pas do të jenë veprimet e të tjerëve – disa me qëllime të mira, të tjerët jo – që do ta detyrojnë atë të zgjerojë vizionin e tij për veten dhe e ardhmja.

Ideja themelore ishte prezantimi i një historie më afër të rinjve të sotëm, idealeve dhe mënyrës së tyre të të parit të gjërave. Në King Arthur: Legjenda e Shpatës, Arthur është mësuar t’ia dalë vetë dhe ka krijuar një botë të vogël në të cilën ai është princi i hajdutëve: ai nuk është një shpirt fisnik që kërkon një shkak për të luftuar. Sidoqoftë, posa të vijë në kontakt me shpatën Excalibur, ai do të ndryshojë përgjithmonë ekzistencë.

Prandaj, shumica e tregimit nuk zhvillohet në pyll, siç do ta kishte tradita letrare, por në një kontekst më urban: në Londrën e dëshiruar nga Romakët e quajtur Londinium në atë kohë. Padyshim, një histori e Mbretit Arthur nuk do të ishte një histori pa një magji: në vend të dragoit, megjithatë, ne kemi krijuar një univers mitik unik dhe të paparë, të përbërë nga elefantë me madhësinë e një fushe futbolli dhe gjarpërinj sa një tren metroje “.

King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
Titulli origjinal King Arthur: Legend of the Sword
Vlerësimi IMDb 6.7 197,966 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 4,494 vota

Regjizori

Guy Ritchie
Regjizori

Aktorët

Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Mississippi Grind (2015) me Titra Shqip
HollyBlood (2022) me Titra Shqip
In Good Company (2004) me Titra Shqip
Alfie (2004) me Titra Shqip
The Way We Are 2020 me Titra Shqip
A Dark Foe (2021) me Titra Shqip
Armageddon (1998) me Titra Shqip
The Last Mark (2022) me Titra Shqip
Paper Year (2018) me Titra Shqip
Casino 1995 me Titra Shqip
Miracle on 34th Street (1994) me Titra Shqip
Salting the Battlefield (2014) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x