Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 98 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2ds2com
  • Server 3flaswish.com
  • Server 4vorg
  • Server 5Unknown resource
Lulëkuqet mbi Mure (1976) aka Red Poppies on the Wall Film Shqiptar

Lulëkuqet mbi Mure (1976) aka Red Poppies on the Wall Film Shqiptar

Jan. 09, 1976Albania100 Min.Not Rated
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një restaurim i ri 4K nga Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit, me mbështetjen financiare të programit « Sezoni i Filmave Klasikë » i Shoqatës së Kinematekave Europiane (ACE – Association des Cinémathèques Européennes) dhe programi Europa Krijuese Desk – MEDIA. Restaurimi u krye në studion Dabimus srl, e cila është pjesë e Universitetit “Aldo Moro” të Barit, Itali.

 

Ashtu si në të gjithë Shqipërinë, pushtimi fashist ndihet edhe në strehën vorfnore në Tiranë, ku drejtori italian i detyron djemtë jetimë të pastrojnë natën parullat antifashiste të shkruara nëpër muret e qytetit. Fëmijët indinjohen nga ky mobilizim i detyruar dhe fillojnë të shohin me dyshim çdo veprim të drejtorit fashist. Ata më në fund rebelohen kundër sistemit të korruptuar shkollor, shtypjes fashiste dhe manipulimit të vazhdueshëm. I prodhuar në kulmin e komunizmit në Shqipëri, filmi «Lulëkuqet mbi mure» glorifikon luftën komuniste kundër fashizmit. Pavarësisht nga tonet propagandistike, «Lulëkuqet mbi mure» është një nga filmat më të bukur shqiptarë, nga më popullorët dhe i realizuar mjeshtërisht. Me regji të kineastit të shquar Dhimitër Anagnosti, ai sjell në ekran disa nga aktorët më të mirë të kohës dhe plotësohet me një kinematografi të jashtëzakonshme dhe muzikë të mrekullueshme origjinale nga kompozitori i njohur i filmit, Kujtim Laro.

Prodhuar nga: Kinostudio “Shqipëria e Re”

Regjisor: Dhimitër Anagnosti

Skenari: Petraq Qafzezi, Dhimitër Anagnosti, bazuar në romanin autobiografik «Bonjakët» të Petraq Qafzezit.

Operator: Pëllumb Kallfa Muzika: Kujtim Laro Montazhi: Marika Vila Piktor: Namik Prizreni

Zëri: Saliko Hoxha

Aktorë: Timo Flloko, Agim Qirjaqi, Kadri Roshi, Strazimir Zaimi, Enea Zheku, Artur Haxholli, Alfred Kote, Roland Ohri, Gjergj Pilika, Liza Laska, Anastas Kristofori, Luan Qerimi, Enver Dauti, Pavlina Mani.

Lulëkuqet mbi Mure (1976) aka Red Poppies on the Wall Film Shqiptar
Titulli origjinal Lulëkuqet mbi mure
Vlerësimi IMDb 8.9 253 vota
Vlerësimi TMDb 7 1 vota

Regjizori

Aktorët

Timo Flloko isMësuesi
Mësuesi
Agim Qirjaqi isDrejtori
Drejtori
Kadri Roshi isKujdestari
Kujdestari
Alfred Kote isPunëtor
Punëtor
Liza Laska isShërbyese
Shërbyese
Luan Qerimi isKuestori
Kuestori
Pavlina Mani isMësuese muzike
Mësuese muzike
Enver Dauti isKuzhinier
Kuzhinier
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Nitram (2021) me Titra Shqip
Street Flow (2019) me Titra Shqip
Bāhubali: The Beginning (2015) me Titra Shqip
Ignatius of Loyola (2016) me Titra Shqip
Madame Claude (2021) me Titra Shqip
Help (2021) me Titra Shqip
The Ice Demon (2021) me Titra Shqip
Zooey (2021) me Titra Shqip
Northmen: A Viking Saga (2014) me Titra Shqip
Bridget Jones’s Diary (2001) me Titra Shqip
The Untouchables (1987) me Titra Shqip
The Counterfeiters (2007) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x