Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 870 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2d000d.com
  • Server 3cdnwish.com
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip

Schindler’s List (1993) me Titra Shqip

Kushdo që shpëton një jetë, shpëton të gjithë botën.Nov. 30, 1993USA195 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Oskar Schindler, me origjinë moraviane, mbërriti në Krakov në vitin 1939 me synimin për t’u pasuruar duke shfrytëzuar hebrenjtë në një fabrikë qeramike. Por, i goditur nga egërsia naziste, ai vendos të “luajë” një aventurë të rrezikshme: të shpëtojë punëtorët e tij nga shfarosja. Ai do të varfërohet, por, falë tij, më shumë se një mijë izraelitë, të destinuar për kampe shfarosjeje, do t’i mbijetojnë luftës.

Spielberg e vë të gjithë talentin e tij kinematografik në shërbim, këtë herë, të një historie dramatike dhe emocionuese, duke zgjedhur një kronikë bardh e zi jo në Hollywood dhe duke shpikur faqe të kinemasë së madhe, në buzë të melodramës.

Shtatë çmime Oscar: film, regji, fotografi (Janusz Kaminski), muzikë, montazh, skenar jo origjinal, skenografi.

Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Schindler’s List (1993) me Titra Shqip
Titulli origjinal Schindler's List
Vlerësimi IMDb 8.9 1,277,994 vota
Vlerësimi TMDb 8.6 12,075 vota

Regjizori

Aktorët

Liam Neeson isOskar Schindler
Oskar Schindler
Ben Kingsley isItzhak Stern
Itzhak Stern
Ralph Fiennes isAmon Göth
Amon Göth
Caroline Goodall isEmilie Schindler
Emilie Schindler
Jonathan Sagall isPoldek Pfefferberg
Poldek Pfefferberg
Embeth Davidtz isHelen Hirsch
Helen Hirsch
Malgorzata Gebel isWiktoria Klonowska
Wiktoria Klonowska
Mark Ivanir isMarcel Goldberg
Marcel Goldberg
Andrzej Seweryn isJulian Scherner
Julian Scherner
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Brotherhood of the Wolf (2001) me Titra Shqip
Afterlife of the Party (2021) me Titra Shqip
Man on Fire (2004) me Titra Shqip
Diary of a Mad Black Woman 2005
Holiday Road (2023) me Titra Shqip
Outsourced 2007 me Titra Shqip
Frontier(s) 2007
The Quake (2018) me Titra Shqip
Citation 2020
The Girl Who Escaped: The Kara Robinson Story (2023) me Titra Shqip
The End of Us (2021) me Titra Shqip
Fahrenheit 451 (2018) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x