Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 510 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2ds2com
  • Server 3flaswish.com
Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip

Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip

Kjo ishte thjesht një përmbysje për të na nxjerrë nga parasinkronizimiMay. 12, 2021Canada93 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Detektivi Ezekiel “Zeke” Banks dhe kolegu i tij janë përfshirë në një hetim të tmerrshëm për vrasjet që kujtojnë çuditërisht disa incidente të tmerrshme që kanë tronditur qytetin e tyre në të kaluarën. I bllokuar pa dashje në një mister dhe më të thellë, Zeke do ta gjejë veten në qendër të lojës së vrasësit.

 

Pak fjalë me shume:

Drejtuar nga Darren Lynn Bousman dhe skenar nga Josh Stolberg dhe Pete Goldfinger, Spiral: From the Book of Saw tregon historinë e detektivit Ezekiel “Zeke” Banks i cili, duke ndjekur gjurmët e babait të tij veteran të policisë, futet me kolegun William Schenk në një hetim tmerrshëm për disa vrasje që sjellin në mënyrë të pashmangshme në mendje një të kaluar sa të tmerrshme. Gjithnjë e më shumë në këtë çështje, vetë Zeke përfundon në qendër të lojës perverse të vrasësit.

 

Gjithçka fillon gjatë festimeve të 4 korrikut kur detektivi Marv Bozwick, megjithëse jashtë detyrës, duke ndjekur një hajdut të veshur si Xha Sam, përfundon duke u sulmuar nga dikush që mban një maskë gjigande derri. Duke u zgjuar nga sulmi, ai e gjen veten të mbërthyer me gjuhën e tij në një tunel të metrosë. Një mesazh i regjistruar i ofron atij një marrëveshje të përdredhur: të heq gjuhën (gënjeshtare) nga goja duke e lejuar atë të mbijetojë ose të qëndrojë atje dhe të vdesë.

Në pamundësi për t’i shpëtuar kurthit, Bozwick vritet nga një tren i metrosë në ecje. Të nesërmen, detektivi i pacipë Zeke Banks takon kolegun e ri William Schenk, një detektiv i ri ende në stërvitje. Së bashku, të dy duhet të hetojnë vdekjen e Bozwick dhe një vrasje që të kujton Jigsaw, një vrasës serial i vdekur prej kohësh. Të ngarkuar për çështjen nga kapiteni Angie Garza, Banks dhe Schenk kërkojnë të gjitha çështjet e vjetra për përgjigje.

 

Ndërkohë, Marcus Banks, shefi legjendar i policisë në pension dhe babai i Zeke, paralajmëron se situata mund të jetë më e keqe sesa pritej nëse do të kishte një imitues të çmendur të shfrytëzimeve të Jigsaw në veprim. Pastaj kur një detektiv tjetër gjendet i vdekur me gishtat e këputur, Zeke kupton se një lloj hakmarrje personale po zhvillohet kundër Policisë së Metrosë Jugore dhe policëve të tyre të korruptuar. Ironikisht, vetë Zeke dëshmoi një herë kundër një kolegu të korruptuar, një vendim që zemëroi babanë e tij dhe e largoi atë nga kolegët e tjerë.

 

Ndërsa videot makabre vazhdojnë të mbërrijnë në stacionin e policisë duke ofruar të dhëna makabre dhe të fshehta, Zeke dhe Schenk janë mbingarkuar nga loja vdekjeprurëse e maniakut. Numri i kufomave rritet me shpejtësi dhe viktimat, gjithmonë oficerë policie, e gjejnë vdekjen e tyre në mënyra të hidhura dhe të papërshkrueshme. Me gjithnjë e më pak kohë në duar dhe një kërkim njerëzor në prag të dëshpërimit, Zeke shpejt zbulon se motivi i vërtetë për vrasësin për të vepruar është më i tmerrshëm – dhe shumë më personal – nga sa dikush mund ta imagjinonte.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Jordan Oram, setet nga Anthony Cowley, kostumet nga Laura Montgomery dhe muzika nga Charlie Clouser, Spiral – The Legacy of Saw rikthen sagën e tmerrit të Saw, franchise të afta për të përzier zhanre të tilla si tmerri dhe thriller.

Për të ringjallur ekskluzivitetin ishte aktori dhe producenti Chris Rock, i cili tha: “Ideja ime ishte të merrja historinë dhe t’i jepja një hap përpara. Ndërsa mbaja të gjithë përbërësit e asaj që përcakton një film, unë doja elementët e thrillerit psikologjik dhe pezullimi për të shkuar më thellë. Ka kurthe, gjak dhe vdekje të rënda, por ka edhe një histori dhe personazhe për të eksploruar. Për mua, është sikur saga të fillojë nga e para dhe të drejtohet në një drejtim krejt tjetër nga ato që janë parë tashmë.

Që në fillim, mendova për një protagonist të policisë i cili, i vetëdijshëm për të kaluarën e vrasësit serial, e gjen veten të përfshirë në një hetim të çuditshëm të vrasjes që sjell aspekte që ai besonte se tashmë ishin varrosur me vdekjen e  famkeqit Jigsaw. Unë shpresoj që rezultati është brenda pritshmërive dhe se nuk i zhgënjen adhuruesit e sagës: përmban drama, veprim policor, një prekje komedie dhe tonelata tmerri ekstrem “.

Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip
Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip
Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip
Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip
Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip
Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip
Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip
Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip
Spiral: From the Book of Saw (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Spiral: From the Book of Saw
Vlerësimi IMDb 5.3 18,059 vota
Vlerësimi TMDb 6.6 298 vota

Regjizori

Aktorët

Chris Rock isEzekiel 'Zeke' Banks
Ezekiel 'Zeke' Banks
Samuel L. Jackson isMarcus Banks
Marcus Banks
Max Minghella isWilliam Schenk
William Schenk
Marisol Nichols isCaptain Angie Garza
Captain Angie Garza
Morgan David Jones isOfficer Barrett
Officer Barrett
Frank Licari isCharlie Schenk
Charlie Schenk
Zoie Palmer isKara Boswick
Kara Boswick
Dan Petronijevic isDet. Marv Boswick
Det. Marv Boswick
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Nefarious (2023) me Titra Shqip
Scarlet Innocence (2014) me Titra Shqip
Boss Level (2021) me Titra Shqip
The Witch: Part 2. The Other One (2022) me Titra Shqip
Wrath of Silence (2017) me Titra Shqip
Lust, Caution (2007) me Titra Shqip
Bring Him to Me (2023) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Jeepers Creepers: Reborn (2021) me Titra Shqip
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007) me Titra Shqip
Sugar Mountain (2016) me Titra Shqip
Body of Evidence (1993) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x