Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 2077 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2ds2com
  • Server 3flaswish.com
The Conjuring (2013) me Titra Shqip

The Conjuring (2013) me Titra Shqip

Bazuar në dosjet e vërteta të rastit të WarrensMar. 20, 2013United States112 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Një familje e New England ka takime të ngushta me shpirtrat e tmerrshëm që ndjekin shtëpinë e tyre në fermë. Për të hequr qafe pranitë e liga, familja është e detyruar të kërkojë ndihmën e hetuesve Ed (Patrick Wilson) dhe Lorraine Warren (Vera Farmiga), ekspertë të fenomeneve okulte.

 

Disa fjalë rreth filmit:

Drejtuar nga James Wan dhe shkruar nga Chad Hayes çiftuar me Carey W. Hayes, The Conjuring tregon historinë e vërtetë të çiftit të hetuesve paranormalë – burrit dhe gruas – Ed dhe Lorraine Warren, të thirrur për të ndihmuar një familje të tmerruar nga një prani e errët në një fermë të izoluar. Të detyruar të përballen me një entitet të fuqishëm demonik, Warren e gjen veten duke u ndeshur me rastin më të tmerrshëm të karrierës së tyre dhe tërë ekzistencës së tyre.

 

Bazuar në dokumente të vërteta, The Conjuring lindi nga dëshira e Wan për të treguar, si një tifoz i madh, punën e Warren, të konsideruar si pionierë të teknikave moderne të përdorura nga gjuetarët e fantazmave: që veprojnë që nga vitet 1950, në fakt, Ed dhe Lorraine përdorën për të regjistruar prova të asaj që dëshmuan në film dhe në kaseta audio. Komploti përqendrohet në një nga më shumë se 4,000 raste të veçanta me të cilat u ballafaqua Warren në vitet 1970 lidhur me shtëpinë në fermën shekullore të blerë nga Carolyn dhe Roger Perron në fushat paqësore në Harrisville, Rhode Island, për të jetuar atje me pesë vajzat e tyre. Që në fillim, sipas rrëfimit të vërtetë të Warren, ferma provoi të ishte një burim rreziqesh ekstreme, por të papërcaktueshme, rezultat i një pranie të panatyrshme dhe djallëzore.

The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Conjuring
Vlerësimi IMDb 7.5 455,750 vota
Vlerësimi TMDb 7.5 8,311 vota

Regjizori

James Wan
Regjizori

Aktorët

Vera Farmiga isLorraine Warren
Lorraine Warren
Lili Taylor isCarolyn Perron
Carolyn Perron
Ron Livingston isRoger Perron
Roger Perron
Mackenzie Foy isCindy Perron
Cindy Perron
Joey King isChristine Perron
Christine Perron
Hayley McFarland isNancy Perron
Nancy Perron
Sterling Jerins isJudy Warren
Judy Warren
Kyla Deaver isApril Perron
April Perron
Shanley Caswell isAndrea Perron
Andrea Perron
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Misery (1990) me Titra Shqip
The Exorcism of Emily Rose (2005) me Titra Shqip
Payne & Redemption (2022) me Titra Shqip
The Protégé (2021) me Titra Shqip
Blade Runner (1982) me Titra Shqip
Thunderbolt (1995) me Titra Shqip
The Host (2006) me Titra Shqip
The Island (2005) me Titra Shqip
Infidel (2019) me Titra Shqip
Meg 2: The Trench (2023) me Titra Shqip
Caged (2011) me Titra Shqip
Blood Red Sky (2021) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x