Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 4061 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2ds2com
  • Server 3flaswish.com
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip

The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip

Rasti demoniak që tronditi Amerikën.May. 25, 2021United States111 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Përshkrimi i Filmit

Një nga rastet më të bujshme me të cilat përballen hetuesit paranormalë Ed dhe Lorraine Warren fillon me një luftë për shpirtin e një djali të ri. Sidoqoftë, do të çojë dy demonologët drejt gjërave të papara, duke shënuar për herë të parë në historinë e Shteteve të Bashkuara në të cilën një vrasës i dyshuar do të pretendonte zotërimin e tij demonik si mbrojtje.

 

Pak fjalë me shumë rreth filmit:

Drejtuar nga Michael Chaves dhe skenar nga David Leslie Johnson-McGoldrick, The Conjuring: The Devil Made Me Do It tregon një histori tronditëse të terrorit, vrasjes dhe së keqes së errët që ka tronditur edhe hetuesit paranormalë Ed dhe Lorraine Warren. Një nga rastet më të bujshme që ata janë përballur fillon me luftën për shpirtin e një djali, i cili çoi dy demonologët në gjëra që nuk ishin parë më parë, duke shënuar për herë të parë në historinë e SHBA që një i dyshuar për vrasje do të pretendonte zotërimin e tij demonik si mbrojtje.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Michael Burgess, dizajni i produksionit nga Jennifer Spence, kostumet nga Leah Butler dhe muzika nga Joseph Bishara, The Conjuring: The Devil Made Me Do It është filmi i shtatë në univers i The Conjuring, franchise më e madhe horror e historisë, i cili fitoi më shumë se 1.8 miliardë dollarë në të gjithë botën. Ai përfshin dy kapitujt e parë  – The Conjuring dhe The Conjuring: The Enfield Case, si dhe Annabelle dhe Annabelle 2, The Nun – The Evil Calling dhe Annabelle 3. Pas universit qëndron emri i James Wan, i cili zhvilloi histori, mbikëqyri spinoff-et dhe prodhoi filmat. The Conjuring: The Devil Made Me Do It, megjithatë, është filmi i parë me metrazh të gjatë me Warren në qendër që nuk drejtohet nga Wan, i cili ia ka lënë postin komandues Michael Chaves. Kur Chaves mori thirrjen e parë për ta ftuar atë për të bërë Conjuring-un e tretë, ai nuk e priste atë por u entuziazmua kur hipi në bord: “Ishte një ëndërr e vërtetë”, pranoi regjisori. “Unë jam një tifoz i madh i filmave Conjuring. James është mjeshtri modern i filmave horror, kështu që të jesh në krye të kësaj bote që ai ka krijuar është edhe emocionuese edhe shqetësuese. Unë mora një përgjegjësi të madhe jo vetëm ndaj James, por madje edhe ndaj atyre të fansave, sagës dhe personazheve që ai krijoi. Por unë nuk e humba zemrën “.

 

Tashmë ndërsa The Conjuring: The Enfield Case ishte në prodhim, kishte diskutime rreth asaj që çështja e re Ed dhe Lorraine do të përballeshin në ekranin e madh. Wan e dinte që nuk duhej të ishte një tjetër film i përhumbur i shtëpive, duke i detyruar superheronjtë e tij të mbinatyrshëm në katër mure, të njëjtët që i kanë parë ata të luanin në dy filmat e parë. “Një ditë në shesh xhirimin e The Conjuring: The Enfield Case Unë u thashë Patrick dhe Verës, aktorët kryesorë,” shpjegoi Wan, “se doja të eksploroja botën ku Ed dhe Lorraine ndihmojnë policinë të zgjidhë krimet. Doja të tretin. filmi dukej ndryshe “. Dhe për ta arritur këtë, Wan, Safran dhe skenaristi David Leslie Johnson-McGoldrick shikuan një nga rastet më të famshme me të cilat është përballur familja Warren. Marrë nga titujt kryesorë, çështja e famshme e The Devil Made Me Do It përqendrohet në gjyqin e parë të vrasjes në SH.B.A., në të cilin posedimi demonik u përdor si term i mbrojtjes ligjore. Ekipi i Conjuring mendoi se kjo ishte mundësia e përsosur për Ed dhe Lorraine për të rritur aftësitë e tyre deri në kufij, duke rrezikuar jetën e tyre për të provuar pafajësinë e të akuzuarit dhe ekzistencën e forcave të liga. Për Warren, kjo histori ishte më tronditëse se ndonjëherë më parë – ajo provoi të jetë një mundësi e shkëlqyer për ta për t’u angazhuar me policinë dhe për të hetuar arsyet e mbrapshta që rezultuan në një krim të tmerrshëm.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Conjuring: The Devil Made Me Do It
Vlerësimi IMDb 6.5 31,896 vota
Vlerësimi TMDb 8.3 1,785 vota

Regjizori

Aktorët

Vera Farmiga isLorraine Warren
Lorraine Warren
Ruairi O'Connor isArne Cheyne Johnson
Arne Cheyne Johnson
Sarah Catherine Hook isDebbie Glatzel
Debbie Glatzel
Julian Hilliard isDavid Glatzel
David Glatzel
John Noble isFather Kastner
Father Kastner
Eugenie Bondurant isThe Occultist
The Occultist
Shannon Kook isDrew Thomas
Drew Thomas
Keith Arthur Bolden isSergeant Clay
Sergeant Clay
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Something in the Dirt (2022) me Titra Shqip
Trivisa (2016) me Titra Shqip
Collateral Damage (2002) me Titra Shqip
Demonic (2021) me Titra Shqip
Contact (1997) me Titra Shqip
Escape from Alcatraz (1979) me Titra Shqip
The Childe (2023) me Titra Shqip
X-Men: The Last Stand (2006) me Titra Shqip
Chronicles of the Ghostly Tribe (2015) me Titra Shqip
The Adventures of Tintin (2011) me Dublim Shqip
The Departed (2006) me Titra Shqip
Active Shooter 2020
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x