Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 96 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2ds2com
  • Server 3flaswish.com
The Life & Adventures of Santa Claus (2000) me Dublim Shqip

The Life & Adventures of Santa Claus (2000) me Dublim Shqip

Oct. 31, 2000Unknown76 Min.G
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Bazuar në librin popullor të L. Frank Baum, autorit të dashur të Magjistarit të mrekullueshëm të Ozit, vjen historia e pabesueshme e Jeta dhe Aventurat e Santa Claus. Shumë shekuj më parë, shumë kohë përpara se të shpikeshin lodrat, një foshnjë e braktisur në buzë të një pylli të magjepsur u adoptua dhe u rrit nga një nimfë e bukur druri, duke filluar kështu historinë e jetës së Santa Claus. Që nga fëmijëria e tij e parë me të vërtetë magjike, përmes zbulimit të punës së jetës së tij për t’i bërë fëmijët të lumtur, zbuloni origjinën e çdo tradite që rrethon Santa Claus, nga lodrat, çorapet dhe pemët e ndezura deri tek renë dhe sajë. Udhëtoni përsëri në një kohë magjie dhe mrekullie dhe përjetoni këtë përrallë të ngrohtë që do të sjellë gëzim çdo sezon pushimi.

The Life & Adventures of Santa Claus (2000) me Dublim Shqip
Titulli origjinal The Life & Adventures of Santa Claus
Vlerësimi IMDb 6.8 548 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 29 vota

Regjizori

Glen Hill
Regjizori

Aktorët

Robby Benson isYoung Santa Claus (voice)
Young Santa Claus (voice)
Dixie Carter isNecile (voice)
Necile (voice)
Hal Holbrook isAk - Master Woodsman of the World (voice)
Ak - Master Woodsman of the World (voice)
Carlos Alazraqui isWisk / Wil Knook (voice) (as Carlos Alazaraqui)
Wisk / Wil Knook (voice) (as Carlos Alazaraqui)
Jim Cummings isOld Santa Claus / Thog / Additional Voices (voice)
Old Santa Claus / Thog / Additional Voices (voice)
Mary Kay Bergman isMartha / Nymph (voice)
Martha / Nymph (voice)
Melissa Disney isGardenia / Megan / Village Girl (voice)
Gardenia / Megan / Village Girl (voice)
Jess Harnell isWagif Knook / Giant / Additional Voices (voice)
Wagif Knook / Giant / Additional Voices (voice)
Nick Jameson isPeter Knook / Andrew (voice) (as Nick Jamison)
Peter Knook / Andrew (voice) (as Nick Jamison)
Maurice LaMarche isMogorb / Lord of Lerd / Bo - Master Mariner of the World / Additional Voices (voice)
Mogorb / Lord of Lerd / Bo - Master Mariner of the World / Additional Voices (voice)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Elf Me (2023) me Titra Shqip
The Nightmare Before Christmas (1993) me Titra Shqip
Chance (2020)
Around the World With Timon & Pumbaa (1996) me Dublim Shqip
Superman vs. The Elite (2012) me Titra Shqip
Ice Age (2002) me Dublim Shqip
Toy Story (1995) me Dublim Shqip
Muppets Haunted Mansion (2021) me Titra Shqip
Beethoven (1992) me Dublim Shqip
Barbie: Star Light Adventure (2016) me Dublim Shqip
A Gingerbread Christmas (2022) me Titra Shqip
Ice Age: Collision Course (2016) me Dublim Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x