Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 5955 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2dood.la
  • Server 3obeywish.com
The Mule (2018) me Titra Shqip

The Mule (2018) me Titra Shqip

Askush nuk vrapon përgjithmonë.Dec. 14, 2018United States116 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Earl Stone, një plak i vetëm dhe i thyer, është i detyruar të përballet me mbylljen e parakohshme të biznesit të tij, kur atij i ofrohet një punë që kërkon vetëm aftësinë për të ditur se si të ngasësh një makinë.

Një detyrë e thjeshtë, por ajo që Earl nuk e di është se ai sapo pranoi të bëhej një ndërlidhës droge për një kartel meksikan. Në punën e tij të re ai është i mirë, aq i mirë sa ngarkesa e tij rritet herë pas here dhe për këtë arsye i caktohet një ndihmës.

Por ai nuk është i vetmi që vëzhgon Earl: “mushka” e re misterioze e drogës gjithashtu ka përfunduar në radarin e agjentit efikas të DEA, Colin Bates. Dhe edhe pse problemet e tij financiare janë tashmë një e kaluar, gabimet e tij shfaqen dhe bëhen të rënda në kokën e tij, duke e çuar atë të mendojë nëse do të jetë në gjendje t’i rregullojë ato para se të kapet nga ligji … apo edhe nga dikush nga vetë karteli.

 

The Mule (2018) – Për çfarë flet?

Drejtuar nga Clint Eastwood dhe skenar nga Nick Schenk, – The Mule tregon historinë e Earl Stone, një 80-vjeçar tani afër 90 vjeç i cili, i thyer dhe i vetëm, sheh mundësinë për të fituar para kur i ofrohet një punë e thjeshtë “ndërlidhës”. Përballë lehtësisë së detyrës, Earl pajtohet por nuk e di që ai u punësua në këtë mënyrë nga një kartel meksikan i drogës. Ndërsa ai i kryen detyrat e tij me efikasitet maksimal, karteli shpejt vendos të rritë në mënyrë eksponenciale ngarkesat e tij dhe ti punësojë përkrah tij një asistent.

Sidoqoftë, askush nuk dyshon se Earl ka përfunduar në radarin e Colin Bates, një agjent droge që planifikon të çmontojë rrethin. Megjithëse problemet ekonomike janë tani pas, e kaluara nuk duket se i jep qetësi Earl, i cili do të duhet të përpiqet të zgjidhë problemet e tij personale para se të jetë tepër vonë.

Me drejtimin e fotografisë nga Yves Bélanger, setet nga Kevin Ishioka, kostumet nga Deborah Hopper dhe muzikën nga Arturo Sandoval, – The Mule bazohet në ngjarje reale të treguara nga Sam Dolnick në artikullin The Sinaloa Cartel’s 90-Year-Old Drug Mule (Korieri i drogës 90-vjeçar i Kartelit të Sinaloa), botuar nga New York Time Magazine.

Përzierjen e një filmi rrugor, drame dhe veprimi, Clint Eastwood kthehet me – The Mule për të drejtuar vetveten dhjetë vjet pas Gran Torinos së mirënjohur (gjithashtu ju dha një David di Donatello për filmin më të mirë të huaj, një Shirit argjendi në Filmin më të Mirë Jo-Evropian dhe një Çmimi César për Filmin më të Mirë të Huaj).

Për të treguar zanafillën e projektit është skenaristi Schenk: “Ndërlidhësi më efikas në historinë e kartelit të drogës Sinaloa ishte njeriu më pak i dukshëm nga të gjithë: një nëntëdhjetë vjeçar që udhëtoi për punë. Në kartel, ai ishte i nderuar nga të gjithë. i shërbyer dhe i nderuar dhe kushdo që i dha atij karte blanche.

Kur lexova historinë e tij të vërtetë, kuptova se ai mund të ishte ana perfekte e Walt Kowalski të Gran Torinos. Ndërsa hulumtoja për Gran Torino, takova disa veteranë dhe Unë isha në gjendje të shihja se si shumica e tyre ishin kthyer në botën e civilizuar në dy mënyra të ndryshme: ose duke u larguar si Walt ose duke lënë pas të kaluarën dhe duke i vendosur aftësitë e tyre në shërbim të të tjerëve në një mënyrë të gjallë dhe në disa mënyra madje ai i përket kategorisë së dytë, por, siç thekson ish-gruaja e tij, të gjithë e dinë anën e tij qesharake përveç familjes së tij “.

The Mule (2018) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Mule
Vlerësimi IMDb 7 119,765 vota
Vlerësimi TMDb 6.8 3,542 vota

Regjizori

Aktorët

Clint Eastwood isEarl Stone
Earl Stone
Bradley Cooper isAgent Colin Bates
Agent Colin Bates
Laurence Fishburne isSpecial Agent in Charge
Special Agent in Charge
Michael Peña isAgent Treviño
Agent Treviño
Richard Herd isTim Kennedy
Tim Kennedy
Shpërndarë3

Tituj të Ngjashëm

Special Agent (2020) me Titra Shqip
Prom Night 2008
Pinocchio (2019) me Titra Shqip
The Day We Died (2020) me Titra Shqip
Naked Weapon (2002) me Titra Shqip
Shortbus (2006) me Titra Shqip
She Said (2022) me Titra Shqip
Picture of Beauty (2017) me Titra Shqip
The Cutter (2005) me Titra Shqip
Laggies (2014) me Titra Shqip
The Platform (2019) me Titra Shqip
Nokas (2010) me Titra Shqip
5 1 votë
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x