Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 975 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2ds2com
  • Server 3flaswish.com
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip

The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip

Jan. 05, 2022USA105 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një vepër me kiaroskuro të fortë dhe zemërim magjepsës: Vizioni me guxim shpikës i Joel Coen për “tragjedinë skoceze” është një film që vështron gojëhapur një botë të trishtuar të zhbërë nga lakmia e verbër dhe ambicia e pamatur. Me portretizimin e përpiktë të personazheve të rraskapitur dhe të lodhur nga bota, një Denzel Uashington çuditërisht introspektiv – ai është njeriu që duhet të jetë mbret, sipas profecive – dhe një makiaveliane Frances McDormand, zonja e tij, janë një çift i shtyrë në një vrasje politike. – dhe i mërzitur nga faji – pas parashikimeve dinake të një treshe të “motrave të çuditshme” (interpretim virtuoz nga Kathryn Hunter).

 

Ndërsa i bën jehonë modeleve dhe përmasave ndaluese vizuale të përshtatjeve klasike të Shekspirit të viteve 1940 të Laurence Olivier, si dhe duke u kthyer në çmendurinë e përgjakshme mesjetare të “Fronit të gjakut” të Kurosawa, historia e zhurmës dhe tërbimit të Coen është tërësisht e tija dhe padyshim që shihet sot. është përfaqësimi i frikshëm i një rrëmbimi dashuror të pushtetit politik që, ashtu si heroi i tij, zhytet pa mëshirë në ferr.

The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
The Tragedy of Macbeth (2022) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Tragedy of Macbeth
Vlerësimi IMDb 7.6 3,306 vota
Vlerësimi TMDb 7.2 47 vota

Regjizori

Joel Coen
Regjizori

Aktorët

Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Hugas (2022) me Titra Shqip
Effie Gray (2014) me Titra Shqip
Three Thousand Years of Longing (2022) me Titra Shqip
Simple Passion (2021) me Titra Shqip
The Young and Prodigious T.S. Spivet (2013) me Titra Shqip
The Righteous (2021) me Titra Shqip
The Souvenir (2019) me Titra Shqip
Burial (2022) me Titra Shqip
No Man’s Land (2001) me Titra Shqip
The Philly Kid (2012) me Titra Shqip
Faith Like Potatoes (2006) me Titra Shqip
The Last Black Man in San Francisco (2019) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x