Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 2747 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2dood.re
  • Server 3obeywish.com
Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip

Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip

Hakmarrje. Gjak. Terroristë.Apr. 29, 2021United States109 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Përshkrimi i Filmit

Kur një skuadër ushtarësh rusë vret familjen e tij si hakmarrje për rolin e tij në një operacion tepër sekret, krye-rreshteri John Kelly (Michael B. Jordan) kërkon për vrasësit me çdo kusht. Bashkimi i forcave me një shok të Marinës Seal (Jodie Turner-Smith) dhe një agjent misterioz të CIA (Jamie Bell), në misionin e tij Kelly zbulon pa dashje një komplot që kërcënon të përfshijë Shtetet e Bashkuara dhe Rusinë në një luftë të gjithanshme.

I ndarë midis nderit personal dhe besnikërisë ndaj vendit të tij, Kelly duhet të përballet me armiq pa pendim nëse dëshiron të shmangë katastrofën dhe të zbulojë të fuqishmit që qëndrojnë pas komplotit.

 

Disa fjalë më shumë rreth filmit Without Remorse 2021 me Titra Shqip

Drejtuar nga Stefano Sollima dhe skenar nga Taylor Sheridan dhe Will Staples, Without Remorse 2021 me Titra Shqip tregon historinë e John Kelly, një Navy Seals, i cili e gjen veten në qendër të një komploti shumë më të gjerë për të marrë hak për vrasjen e gruas së tij.

Gjithçka fillon kur, në një rajon të shkatërruar nga lufta në Siri, një ekip i  Navy Seal i zgjedhur, i udhëhequr nga John Kelly, shpëton një agjent të CIA-s të marrë peng nga ish forcat ushtarake ruse.

Tre muaj më vonë, si hakmarrje e dukshme për rolin e tij në mision, John sheh gruan e tij shtatzënë Pam të vrarë nga një grup vrasësish të maskuar rusë. Pavarësisht se u qëllua disa herë, John arrin të vrasë të gjithë, përveç njërit nga sulmuesit, para se të dërgohej me urgjencë në spital.

Ndërkohë në Uashington, shoku i Kelly dhe ish-anëtar i ekipit, Komandanti Karen Greer, takon agjentin e CIA-s Robert Ritter dhe Sekretarin e Mbrojtjes Thomas Clay për të shqyrtuar se si t’i përgjigjen sulmit. Lajmet jozyrtare nga Rusia flasin për një sulm të paparë në tokën Amerikane që i bën marrëdhëniet midis dy kombeve edhe më të tensionuara: nëse diçka nuk bëhet menjëherë, një luftë e paparë në shkallë të plotë mund të ndodhë.

I shëruar, Xhon i tërbuar gjurmon diplomatin e korruptuar rus i cili lëshoi ​​pasaportën për vrasësit e gruas së tij dhe e detyron atë nën zjarr për të zbuluar emrin e vrasësit që u arratis. I arrestuar për incidentin, John kontrakton lirimin e tij duke zbuluar se vrasësi është njëfarë Viktor Rykov, një ish oficer i forcave speciale që fshihet në Murmansk, Rusi.

Me miratimin e ngurruar të Kleit, Xhon bashkohet me Greer dhe Ritter në një mision shumë sekret për të kapur Rykov dhe për ta sjellë përsëri në Shtetet e Bashkuara për ta sjellë para drejtësisë. Gjatë rrugës për në Murmask, avioni me të cilin po udhëtonin rrëzohet nga Forca Ajrore Ruse dhe përplaset në Detin Bering.

Duke përdorur aftësitë e tyre Navy Seal, të tre arrijnë të mbijetojnë dhe të marrin rrugën për në strehën e Rykov, duke zbuluar se vrasja e familjes së John ishte pjesë e një komploti të gjerë ndërkombëtar të kurdisur nga figura të fuqishme politike.

I ndarë midis nderit personal dhe besnikërisë ndaj vendit të tij, me fatin e dy kombeve në ekuilibër, Xhonit nuk i mbetet gjë tjetër veçse ta bëjë publike të vërtetën, me çdo kusht.

Nën drejtimin e fotografisë nga Philippe Rousselot, setet nga Kevin Kavanaugh, kostumet nga Tiffany Hasbourne dhe muzika nga Jon Thor Birgisson, Without Remorse 2021 me Titra Shqip sjell në skenë karakterin e John Clark (emër i supozuar më vonë nga John Kelly), i lindur nga pena e Tom Clancy, babai letrar i Jack Ryan dhe protagonist i shumë romaneve të tij.

Për herë të parë u shfaq në 1987 në romanin Kardinali i Kremlinit, Clark e ka zanafillën e tij të treguar në “Without Remorse 2021 me Titra Shqip”, një roman i vitit 1993 që shpjegoi se si John Kelly bëhet John Clark duke marrë një identitet të ri pas shpërbërjes së kartelit të drogës përgjegjës për vrasjen e gruaja e tij.

Në qendër të 14 lojërave video (Rainbow Six) dhe më shumë se 20 romaneve, personazhi i Clark tashmë është shfaqur dy herë në kinema (në: Nën shenjën e rrezikut dhe Në majë të tensionit), por gjithmonë me peshë dytësore. Përcaktuar nga vetë Clancy si “ana e errët” e portretit të Jack Ryan, John Clark është shumë më fizik dhe i vendosur në arritjen e qëllimeve të tij.

Regjisori thotë: “Clancy është padyshim një nga shkrimtarët më interesantë të thrillerave politik në skenë. Historitë e tij janë qesharake dhe realiste në të njëjtën kohë. Me romanet e tij, ai ka arritur të krijojë skenarë fantastikë të mbushur me detaje të sakta teknike dhe operacionale.

Realizmi është një nga aspektet që unë përpiqem të kultivoj në filmat e mi.

Për Without Remorse 2021 me Titra Shqip, për shembull, doja që aktori kryesor të kryente personalisht shumicën e marifeteve të parashikuara nga situatat ekstreme që përjeton personazhi: duke vepruar kështu, aktori dhe karakteri ndiejnë saktësisht të njëjtat ndjesi dhe veprojnë me të njëjtën adrenalinë.

Për ta përforcuar këtë koncept, unë doja që gjithçka në sekuencat e veprimit të kapet vetëm me këndvështrimin e Kelly. ”

“Jack Ryan dhe John Kelly janë personazhe të ndryshëm në gjithçka”, shtoi Sollima. “Ryan është pjesë e sistemit: ai beson verbërisht në atë që bën për Amerikën. Udhëtimi i Kelly është shumë më emocionues.

Ai fillon si një ushtar që beson në atë për të cilin po lufton. Kur gruaja e tij vritet, ai e sheh botën e tij. duke u shembur mbi të: krejt papritur, ai nuk i beson më askujt dhe nuk beson më në asgjë. Është e qartë menjëherë se ai është një personazh shumë më i konfliktuar se Jack Ryan.

Nga njëra anë ai po kërkon hakmarrje ndërsa është në ana tjetër ai gjithashtu përpiqet të bëjë gjënë e duhur: Unë e gjej atë shumë më njerëzor dhe më të afërt me secilin prej nesh sesa Ryan. Unë jam i befasuar për interesin e vogël që kinemaja ka pasur deri më tani ndaj Kelly: ai është një njeri që i bën vetes shumë pyetje në lidhje me punën e tij, mbi eprorët e tij dhe madje edhe mbi vendin e tij me qëllimin e vetëm për të gjetur të vërtetën prapa vuajtjeve që i janë shkaktuar.

Padyshim, me skenaristin, ne kemi modernizuar historinë dhe jemi përpjekur me masa të ndryshme për ta bërë atë sa më afër realitetit të og tashmë “.

Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Without Remorse (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Tom Clancy's Without Remorse
Vlerësimi IMDb 5.8 40,002 vota
Vlerësimi TMDb 7.2 1,142 vota

Regjizori

Aktorët

Jamie Bell isRobert Ritter
Robert Ritter
Lauren London isPam Kelly
Pam Kelly
Brett Gelman isVictor Rykov
Victor Rykov
Jack Kesy isThunder
Thunder
Colman Domingo isPastor West
Pastor West
Guy Pearce isThomas Clay
Thomas Clay
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

My Name Is Vendetta (2022) me Titra Shqip
Scarygirl (2023) me Titra Shqip
Tracers (2015) me Titra Shqip
Avengers: Age of Ultron (2015) me Titra Shqip
The Transporter Refueled (2015) me Titra Shqip
RoboCop 2 (1990) me Titra Shqip
Plane (2023) me Titra Shqip
Russian Raid (2020) me Titra Shqip
Rampage: Capital Punishment (2014) me Titra Shqip
The Lost City of Z (2017) me Titra Shqip
Spider-Man 2 (2004) me Titra Shqip
Code 8 (2019) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x