Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 735 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2do0od.com
  • Server 3flaswish.com
Vertigo (1958) me Titra Shqip

Vertigo (1958) me Titra Shqip

Alfred Hitchcock ju fut në një vorbull terrori dhe tensioni!May. 28, 1958United States128 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Me marramendjen e tij, oficeri Ferguson është pushuar nga puna për dështimin për të parandaluar një koleg nga një aksident fatal. Një mik i kërkon atij të ruajë gruan e tij, e cila është vetëvrasëse. Përballë Ferguson, i paralizuar nga marramendja, gruaja hidhet nga një lartësi, ose kështu beson agjenti i shkretë. Por një ditë një takim rastësor vë gjithçka përsëri në vijë.

 

Dy fjalë për filmin:- Vertigo 1958

Një nga filmat më të mirë në historinë e kinemasë. Drejtimi funksional për historinë, pezullimin, ndërthurjen e trupave dhe fantazmave, arrin lartësitë e sublimes. Një film i shkëlqyeshëm i dashurisë dhe vdekjes, i vendosur në sfondin e një San Francisko si një ëndërr.

E gjithë pjesa e parë është e paqartë dhe misterioze, pastaj gjithnjë e më morbide, dhe një fund tronditës. Kthesat e skenarit nuk llogariten, ai numëron hipnozën dhe atmosferën, dyfishin e jashtëzakonshëm Kim Novak. Fotografi e jashtëzakonshme nga Robert Burks dhe muzikë nga Bernard Herrmann.

Vertigo (1958) me Titra Shqip
Vertigo (1958) me Titra Shqip
Vertigo (1958) me Titra Shqip
Vertigo (1958) me Titra Shqip
Vertigo (1958) me Titra Shqip
Vertigo (1958) me Titra Shqip
Vertigo (1958) me Titra Shqip
Vertigo (1958) me Titra Shqip
Vertigo (1958) me Titra Shqip
Vertigo (1958) me Titra Shqip
Titulli origjinal Vertigo
Vlerësimi IMDb 8.3 372,081 vota
Vlerësimi TMDb 8.2 4,061 vota

Regjizori

Aktorët

James Stewart isDet. John 'Scottie' Ferguson
Det. John 'Scottie' Ferguson
Kim Novak isMadeleine Elster / Judy Barton
Madeleine Elster / Judy Barton
Barbara Bel Geddes isMarjorie 'Midge' Wood
Marjorie 'Midge' Wood
Tom Helmore isGavin Elster
Gavin Elster
Raymond Bailey isScottie's Doctor
Scottie's Doctor
Ellen Corby isManager of McKittrick Hotel
Manager of McKittrick Hotel
Lee Patrick isCar Owner Mistaken for Madeleine
Car Owner Mistaken for Madeleine
Bess Flowers isDiner at Ernie's (uncredited)
Diner at Ernie's (uncredited)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Obvious Child (2014) me Titra Shqip
GoldenEye (1995) me Titra Shqip
Our Friend (2021) me Titra Shqip
Species: The Awakening 2007
Death Saved My Life (2021) me Titra Shqip
Mr. & Mrs. Smith (2005) me Titra Shqip
The Fountain (2006) me Titra Shqip
Daddy’s Little Girls (2007) me Titra Shqip
Ashley Jones Is Perfectly Normal (2021) me Titra Shqip
Spiderhead (2022) me Titra Shqip
Harvey (2021) me Titra Shqip
Spartan (2004) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

1 Koment
Më të rejat
Më e vjetrat Më të votuarit
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
1
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x