Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip

Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip

Oct. 18, 2004
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

4Sezoni 4 Apr. 04, 2008
10
3Sezoni 3 Oct. 06, 2006
10
2Sezoni 2 Jul. 15, 2005
10
1Sezoni 1 Oct. 18, 2004
10

Regjizori

Aktorët

Edward James Olmos isWilliam Adama
William Adama
Mary McDonnell isLaura Roslin
Laura Roslin
Jamie Bamber isLee 'Apollo' Adama
Lee 'Apollo' Adama
Katee Sackhoff isKara 'Starbuck' Thrace
Kara 'Starbuck' Thrace
James Callis isGaius Baltar
Gaius Baltar
Tricia Helfer isNumber Six
Number Six
Tahmoh Penikett isKarl 'Helo' Agathon
Karl 'Helo' Agathon
Grace Park isSharon 'Boomer' Valerii
Sharon 'Boomer' Valerii
Michael Hogan isSaul Tigh
Saul Tigh
Aaron Douglas isGalen Tyrol
Galen Tyrol

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Romane, komike, lojëra dhe videolojëra. Ai i Battlestar Galactica është një univers i lindur në vitin 1978 dhe në të cilin seria e vitit 2004, ribërja e origjinalit, Galactica, zë një vend të një rëndësie të jashtëzakonshme: sukses mbarëbotëror menjëherë dhe i vlerësuar në të gjitha nivelet, madje edhe nga spektatorët që nuk janë adhurues të fantashkencës, seria u bë shpejt një e preferuar kulti dhe një sagë referimi për adhuruesit e zhanrit fantastiko-shkencor.

 

Battlestar Galactica – Për çfarë bëhet fjalë

Përfaqësuesit e fundit të njerëzimit u kufizuan në Dymbëdhjetë Kolonitë, derisa Cylons, një racë e replikantëve të padallueshëm nga njerëzit, i sulmoi dhe i shkatërroi ata në një konflikt bërthamor, duke i detyruar të mbijetuarit të iknin me një anije ushtarake të quajtur Galactica. Nga ky moment, të mbijetuarit përpiqen të shpëtojnë veten duke u drejtuar drejt kolonisë së trembëdhjetë fantazmë (Tokës), pa pushuar kurrë së sulmuari nga Cylonët gjatë rrugës dhe ndërkohë duke u përpjekur të zhvillojnë një sistem për të njohur Cylonet e fshehura midis njerëzve. .

 

Kujdes!! Para se të shikoni serialin duhet të shikoni miniserialin me dy seri te linku këtu: Battlestar Galactica (2003)

Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2004) me Titra Shqip
Titulli origjinal Battlestar Galactica
Vlerësimi TMDb 8.2 1,270 vota
Transmetuar në dt: Oct. 18, 2004
Përfunduar në dt: Mar. 20, 2009
Sezone 4
Episodet 73
Kohëzgjatja mesatare 44 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Summertime (2020) me Titra Shqip
WandaVision 2021
The Time Traveler’s Wife (2022) me Titra Shqip
My Name (2021) me Titra Shqip
Ragnarok (2020) me Titra Shqip
Long Way Home (2019) me Titra Shqip
Burning Body (2023) me Titra Shqip
Funeral for a Dog (2022) me Titra Shqip
Kung Fu (2021) me Titra Shqip
Snowdrop (2021) me Titra Shqip
Let the Right One In (2022) me Titra Shqip
Treason (2022) me Titra Shqip
5 1 votë
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

1 Koment
Më të rejat
Më e vjetrat Më të votuarit
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
1
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x