Dopesick (2021) me Titra Shqip

Dopesick (2021) me Titra Shqip

Oct. 13, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Oct. 13, 2021
10

Regjizori

Danny Strong
Regjizori

Aktorët

Michael Keaton isSamuel Finnix
Samuel Finnix
Peter Sarsgaard isRick Mountcastle
Rick Mountcastle
Michael Stuhlbarg isRichard Sackler
Richard Sackler
Will Poulter isBilly Cutler
Billy Cutler
John Hoogenakker isRandy Ramseyer
Randy Ramseyer
Kaitlyn Dever isBetsy Mallum
Betsy Mallum
Rosario Dawson isBridget Meyer
Bridget Meyer

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Miniseriali dramatik i Hulu, i prodhuar nga Danny Strong dhe Barry Levinson, tregon një pjesë të historisë amerikane të përqendruar në një krizë të madhe farmaceutike të lidhur me varësinë ndaj drogës: marrë nga një libër investigativ, i luajtur nga Michael Keaton, në krah nga Peter Sarsgaard dhe Rosario Dawson.

 

 

Dopesick – Për çfarë bëhet fjalë?

Një nga problemet më serioze sociale në Shtetet e Bashkuara është shkalla e varësisë nga droga e banorëve të saj, një murtajë që arriti kulmin në vitin 2018 dhe pati një numër shumë të lartë vdekjesh. Shumica e viktimave kishin grumbulluar opiate falë recetave të një mjeku, një mjek i vetëm i quajtur Samuel Finnix, i cili fillimisht kishte trajtuar pacientët në një minierë të Virxhinias për problemet që lidhen me punën shumë të rëndë. Por historia e kësaj krize të lidhur me opioidet filloi në vitet ’90, me ardhjen në treg të një droge të quajtur OcyContin dhe me strategjinë promovuese të drogës, shumë agresive dhe padyshim e kujdesshme për të mos përmendur shkallën e lartë të varësisë që kishte kjo drogë ndër efektet anësore.

Dopesick (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Dopesick
Vlerësimi TMDb 7.2 6 vota
Transmetuar në dt: Oct. 13, 2021
Përfunduar në dt: Oct. 27, 2021
Sezone 1
Episodet 7
Kohëzgjatja mesatare 62 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Watchful Eye (2023) me Titra Shqip
Wild Republic (2021) me Titra Shqip
Dafne and the Rest (2021) me Titra Shqip
The Winter King (2023) me Titra Shqip
The Envoys (2021) me Titra Shqip
Innocent 2017
Impulse (2018) me Titra Shqip
Sleeper Cell (2005) me Titra Shqip
Power Book II: Ghost (2020) me Titra Shqip
The Walking Dead: Dead City (2023) me Titra Shqip
Penny Dreadful (2014) me Titra Shqip
Percy Jackson and the Olympians (2023) me Titra Shqip
5 1 votë
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x