Sweet Home (2020) me Titra Shqip

Sweet Home (2020) me Titra Shqip

Dec. 18, 2020
Vlerësimi juaj: 0
10 4 vota

Sezone dhe episode

2Sezoni 2 Dec. 01, 2023
10
1Sezoni 1 Dec. 18, 2020
10

Regjizori

Regjizori

Aktorët

Song Kang isCha Hyun-soo
Cha Hyun-soo
Lee Jin-wook isPyeon Sang-wook
Pyeon Sang-wook
Lee Si-young isSeo Yi-kyung
Seo Yi-kyung
Lee Do-hyun isLee Eun-hyeok
Lee Eun-hyeok
Kim Gab-soo isAn Gil-seob
An Gil-seob
Go Min-si isLee Eun-yoo
Lee Eun-yoo
Go Youn-jung isPark Yu-ri
Park Yu-ri
Kim Nam-hee isJung Jae-heon
Jung Jae-heon
Park Gyu-young isYoon Ji-su
Yoon Ji-su
Kim Sang-ho isHan Doo-sik
Han Doo-sik

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Sado që titulli të sugjeron një nga romcom (të shpeshta) koreane, me Sweet Home ne jemi krejtësisht të ndryshëm: është në fakt një tmerr apokaliptik që përzien trishtimin, veprimin dhe fantazinë, bazuar në një komik të suksesshëm të botuar në internet..

 

 

Sweet Home – për çfarë bëhet fjalë?

Në gusht 2020, Cha Hyun-soo po zhvendoset në një kompleks apartamentesh të quajtur Shtëpitë Jeshile. Ai është vetëm, nuk ka shumë gjëra me vete dhe është thellësisht në depresion për shkak të vdekjes së familjes së tij.

Por lagjja famëkeqe ku ai u transferua nuk është sigurisht një vend i rekomandueshëm: djali në fakt do të hasë në një komunitet përbindëshash të cilët po përpiqen të shkatërrojnë gjithçka dhe të gllabërojnë gjithçka që u del para. Cha Hyun-soo do të duhet të bëjë një front të përbashkët me banorët e tjerë njerëzorë që të jetë në gjendje të mbijetojë, edhe sepse gjithnjë e më shumë qenie njerëzore me kalimin e kohës transformohen në përbindësha.

Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal 스위트홈
Vlerësimi TMDb 8.406 1,134 vota
Transmetuar në dt: Dec. 18, 2020
Përfunduar në dt: Dec. 01, 2023
Sezone 2
Episodet 18
Kohëzgjatja mesatare 52 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

What If…? (2021) me Titra Shqip
War of the Worlds (2019) me Titra Shqip
Moving (2023) me Titra Shqip
Lucifer (2016) me Titra Shqip
Jupiter’s Legacy 2021 me Titra Shqip
Stranger Things (2016) me Titra Shqip
Black Knight (2023) me Titra Shqip
Into the Night (2020) me Titra Shqip
Good Omens (2019) me Titra Shqip
Lost in Space 2018
Gen V (2023) me Titra Shqip
Ragnarok (2020) me Titra Shqip
5 1 votë
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x