The Falcon and the Winter Soldier 2021

The Falcon and the Winter Soldier 2021

Mar. 19, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 6 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Mar. 19, 2021

Regjizori

Aktorët

Anthony Mackie isSam Wilson / Falcon
Sam Wilson / Falcon
Sebastian Stan isJames 'Bucky' Barnes / Winter Soldier
James 'Bucky' Barnes / Winter Soldier
Emily VanCamp isSharon Carter
Sharon Carter
Wyatt Russell isJohn Walker / Captain America / U.S. Agent
John Walker / Captain America / U.S. Agent
Daniel Brühl isBaron Helmut Zemo
Baron Helmut Zemo
Erin Kellyman isKarli Morgenthau
Karli Morgenthau
Danny Ramirez isJoaquin Torres
Joaquin Torres
Adepero Oduye isSarah Wilson
Sarah Wilson

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Seriali i Disney + që i përket MCU (Marvel Cinematic Universe) zhvillohet pas ngjarjeve të Avengers: Endgame (2019) me Titra Shqip. Një aventurë që përfshin dy personazhet e titullit dhe prezanton disa personazhe të rinj, për një histori plot ngjarje dhe plot aksion shumë larg serialit menjëherë paraardhës, WandaVision (2021) me Titra Shqip.

 

The Falcon and the Winter Soldier 2021 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Në fund të filmit Avengers: Endgame ne shohim Sam Wilson, aka The Falcon, kur ai mori pelerinën e Captain America. Tani Falcon vendos të bashkohet me Bucky Barnes (aka Winter Soldier) për një aventurë që do t’i çojë nëpër botë për të luftuar kundër grupit anti-patriotik Flag-Smashers. Një sfidë në të cilën të dy do të duhet të provojnë vetveten.

The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
Titulli origjinal The Falcon and the Winter Soldier
Vlerësimi TMDb 7.8 5,851 vota
Transmetuar në dt: Mar. 19, 2021
Përfunduar në dt: Apr. 23, 2021
Sezone 1
Episodet 6
Kohëzgjatja mesatare 50 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Manifest (2018) me Titra Shqip
Liaison (2023) me Titra Shqip
Wolf Like Me (2022) me Titra Shqip
Dopesick (2021) me Titra Shqip
We Own This City (2022) me Titra Shqip
Snowfall (2017) me Titra Shqip
Hawkeye (2021) me Titra Shqip
No Escape (2023) me Titra Shqip
Black Bird (2022) me Titra Shqip
Chucky (2021) me Titra Shqip
The Billion Dollar Code (2021) me Titra Shqip
Solo (2016) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x